PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa

PROGRAM CIP 2007-2013. INFORMACJE ARCHIWALNE. STRONA NIE JEST AKTUALIZOWANA.


I dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego zakończony - 31 maja 2010 r.

Podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Gospodarczego mówiono m.in. o szansach stojących przed Polską i całą Europą.
Uczestników II Europejskiego Kongresu Gospodarczego przywitał Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, która był współorganizatorem Kongresu, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł. Europejski Kongres Gospodarczy w krótkim czasie stał się najważniejszą tego typu imprezą w Europie Środkowej - zaznaczył prezes Kuśpik. - W ciągu trzech dni w dziesięciu miejscach, w Katowicach odbyło się blisko 60 paneli tematycznych.

Podczas swojego wystąpienia Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, podkreślał, że to właśnie Śląsk zapewnia Polsce bezpieczeństwo energetycznie. Mówił, że przesłaniem polskiej prezydencji w UE będzie partnerstwo wschodnie. Potencjał, który tworzy dziewięć nowych krajów UE, trzeba odpowiednio wykorzystać. Jeżeli Polska będzie silnym reprezentantem tego regionu, umocni to jej pozycję.

Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Johannes Hahn podkreślił, że trzeba na nowo przedyskutować sytuację, w jakiej znalazła się Europa w czasie kryzysu. Jego zdaniem należy pomyśleć, jak Europa będzie się prezentować w przyszłości na tle innych graczy, takich jak Indie, Chiny, czy Rosja. Należy omówić sposoby wyjścia na ścieżkę wzrostu, a nie koncentrować się jedynie na aspekcie stabilności. Jego zdaniem polska gospodarka wypada bardzo dobrze na tle gospodarek innych krajów Unii Europejskiej. Również dlatego, że Polska jest największym beneficjentem funduszy strukturalnych. Choć są obszary, w których musimy zintensyfikować nasze działania - przykładowo w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (EEC 2010) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej. W ciągu trzech dni (31 maja - 2 czerwca) w ponad 50 panelach tematycznych wzięło udział około 4000 gości i blisko 700 panelistów, wśród nich najważniejsze postaci polityki, biznesu i nauki. Organizatorem Kongresu była Grupa PTWP, wydawca miesięcznika "Nowy Przemysł" i portalu wnp.pl.

Na Kongresie obecny był również Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programu CIP – Arkadiusz Lewicki, a KPK CIP "Instrumenty finansowe dla MSP" wystepował jako Partner Instytucjonalny EKG


Więcej na: www.wnp.pl