PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa

PROGRAM CIP 2007-2013. INFORMACJE ARCHIWALNE. STRONA NIE JEST AKTUALIZOWANA.

Strona główna dla ict-psp-kpkippt

ICT PSP - Aktualności i wydarzenia


Targi CeBIT w Hanowerze

 W dniach 4 - 9 marca br. odbyły się targi CeBIT 2013 w Hanowerze - wystawa dla branży usług i produktów ICT o najwyższym, światowym prestiżu. Tegoroczne wydarzenie jest o tyle szczególne, iż kraj nasz jest oficjalnym partnerem targów. Polskie firmy i instytucje prezesowały swą ofertę w prawie każdej z ponad 20 hal wystawowych. Ponadto, w trakcie targów odbyły się liczne wydarzenia specjalne i fora eksperckie z udziałem specjalistów z Polski i Niemiec, a uroczystego otwarcia targów CeBIT 2013 dokonał premier Donald Tusk oraz Kanclerz Niemiec dr. Angela Merkel. W polskiej delegacji rządowej obecni byli m. in. wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, minister administracji i cyfryzacji dr Michał Boni, minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka, wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska, wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, oraz prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

 

 

Wśród Polskich wystawców znalazło się 150 firm branży IT, do ich dspozycji zostało zarezerwowane 3 0000 m kw. Tegoroczna wystawa została podzielona na cztery platformy tematyczne skupiające ofertę dla różnych grup docelowych:

 

CeBIT pro:

 prezentacja innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla różnych branż skierowana do osób decyzyjnych z sektora przemysłu, handlu, usług i rzemiosła z całego świata oraz do samodzielnych przedsiębiorców i osób odpowiedzialnych za zakupy i inwestycje.

 

CeBIT lab:

miejsce, w którym szkoły wyższe, instytucje naukowe, a także kreatywne start-upy oraz jednostki realizujące projekty technologiczne prezentowały wyniki swoich prac i osiągnięcia inspirujące do dyskusji o megatrendach rynkowych i przyszłości branży.

 

CeBIT life:

wydzielone miejsce, w którym firmy korzystające z profesjonalnych rozwiązań biznesowych mogły spotkać się z użytkownikami zafascynowanymi światem nowych technologii i elektroniką do użytku domowego i zawodowego.

 

CeBIT gov:

dwa duże fora branżowe o ugruntowanej pozycji: Public Sector Park oraz TeleHealth. Na pierwszym z nich zaprezentowano nowe możliwości stworzone dla instytucji i obywateli dzięki wprowadzeniu zaawansowanych technologii do sektora publicznego. Drugi obszar to prezentacja zmian, jakie wniosły innowacje cyfrowe do przychodni, szpitali, klinik i aptek zwiększając komfort lekarzy i pacjentów. Tutaj właśnieobecne było stoisko eCodex - jednego z projektów pilotażowych A w ramach ICT PSP, jednakże inne projekty - m. in, eCall - również były obecne na targach, w pawilonach tematycznych.