PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa

PROGRAM CIP 2007-2013. INFORMACJE ARCHIWALNE. STRONA NIE JEST AKTUALIZOWANA.

Strona główna dla eip-kpkippt

EIP - Instrumenty Pozafinansowe - Ekoinnowacje - Aktualności


 

Wydarzenia poświęcone Ekoinnowacjom w Europie:

 

4 czerwca 2013 Warszawa: Dzien informacyjny Programu CIP-Ekoinnowacje


Dzień Informacyjny dedykowany będzie zagadnieniom najnowszego konkursu CIP-Ecoinnovation-2013 oraz praktycznym aspektom przygotowania wniosku projektowego. Organizoatorami wydarzenia są Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych Sekretariat Polskiej Platformy Ekoinnowacji we współpracy z Ministerstwem Środowiska i Programem GreenEvo. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Ministertswa Środowiska. Zapraszamy do uczestnictwa!

 

Agenda spotkania

 

Rejestracja on-line: http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/i.html?id=4973

 

Zaproszenie

 

 

22-23 marzec 2011 Birmingham: 10-te Forum Eko-innowacji

 

W dniach 22-23 marca 2011 r. w Birmingham odbędzie się 10-te Forum Ekoi-innowacji „Towards a Resource-Efficient Economy form Policy to Action". Podczas Forum poruszone zostaną następujące tematy: rozwiązania rynkowe i prawne wspierające gospodarkę opartą na efektywnym wykorzystaniu zasobów, rozwiązania eko-innowacyjne zmniejszające negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne, przykłady firm, które wykorzystują efektywność zasobów do celów komercyjnych oraz rola zielonych zamówień publicznych w sektorze prywatnym i publicznym w zakresie promocji efektywnego wykorzystania zasobów. W Forum udział wezmą przedstawiciele KE, m.in. Janez Potočnik Komisarz ds. Środowiska.

 

Dokładny program oraz rejestracja:

http://ec.europa.eu/environment/ecoinnovation2011/1st_forum/index_en.html

 

 

11-15 kwiecień 2011 : European Sustainable Energy Week

 

W dniach 11-15 kwietnia w Europie organizowany jest już kolejny tydzień dedykowany tematyce energetycznej: European Sustainable Energy Week. Szczegółowy harmonogram wydarzeń organizowanych w poszczególnych krajach oraz informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie:

http://www.eusew.eu/

 

 

28 kwiecień 2011 Bruksela: Europejski Dzień Informacyjny Eko-innowacje

 

28 kwietnia w Brukseli odbędzie się Europejski dzień informacyjny dedykowany projektom pilotażowym i powielania rynkowego finansowanym w ramach Programu na rzecz Konkurencyjności i Innowacji CIP.

 

Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie:

http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/index_en.htm

Aktualności i wydarzenia

Komisja Europejska ogłosiła datę otwarcia nowego konkursu dla projektów pilotażowych i powielania rynkowego w dziedzinie ekoinnowacji w Programie CIP EIP. Konkurs będzie otwarty od 28 kwietnia do 8 września 2011 r. W kwietniu zostanie zorganizowany także Europejski dzień informacyjny dotyczący ekoinnowacji.

 

Aktualne informacje dostępne na stronie:

http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/index_en.htm

 

Na stronie: http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/implementation_en.htm dostępne są nowe dokumenty do raportowania projektów pilotażowych i powielania rynkowego z dziedziny ekoinnowacji.

Agencja na rzecz Konkurencyjności i Innowacji prowadzi nabór na ekspertów do oceny wniosków z dziedziny ekoinnowacji. Dodatkowo poszukiwani są także eksperci do oceny wniosków w programach Inteligentna Energia dla Europy oraz Marco Polo. Szczegółowe informacje oraz wnioski aplikacyjne można znaleźć na stronie: http://ec.europa.eu/eaci/call_en.htm

Jeśli zamierzają Państwo aplikować o wsparcie w zakresie projektów pilotażowych i powielania rynkowego z dziedziny Ekoinnowacji w ramach konsorcjów i poszukują partnerów do konsorcjów, zachęcamy do odwiedzania następujących stron i serwisów:

Na europejskiej stronie poświęconej ekoinnowacjom  http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/events_en.htm

znaleźć można prezentacje oraz zapis video z dnia informacyjnego poświęconego projektom pilotażowym i powielania rynkowego w zakresie ekoinnowacji dofinansowywanych ze środków Programu na Rzecz Przedsiębiorczości i Innowacji EIP w 2009r.

Strona : | [1] | 2